DUYURULAR

2019 Yılı PMYO Giriş Sınavı Kazanan Asil ve Yedek Adaylara Duyuru
  05 Kasım 2019

           Öğrenci adayları geçici kayıt için 30 Ekim 2019 Çarşamba günü saat17:00’e (daha önceki günlerde gelmelerine gerek yoktur.)  kadar Yüksekokul Müdürlüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir. Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi başlayacak olup o andan itibaren okulumuzda yatılı (yanlarında eşofman, traş takımı, terlik, spor ayakkabı, v.b gerekli eşyaları getirecektir) olarak kalacaklardır. Ayrıca adayların Anne ve babasının ikamet adresleri, doğum yeri ve tarihleri kayıt esnasında lazım olacaktır.

       Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (Akıllı ve her türlü kameralı telefonlar), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır. (KAMERASIZ TELEFON GETİREBİLİRLER)

 

KAYIT SIRASINDA ÖĞRENCİ ADAYININ YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR

1-Mezun olduğu Lise diploması veya geçici mezuniyet belgesi (e-devlet çıktısı da olur),

2-Vesikalık fotoğraf 6 adet (son altı ay içinne çekilmiş sakalsız ve fotoğraflar aynı olacak),

3-Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi (2 adet),

4-Askerlik yapanlar için terhis belgesinin aslı, (e-devlet çıktısı olur)

5-Askerlik yapmayanlar askerlik ile ilgili durumlarını gösterir belge (e-devlet çıktısı olur) (2001 yılı ve sonrası doğanların belge getirmelerine gerek yoktur)

6-Evli olan adaylar için eşinin vesikalık fotoğrafı 1 adet (son altı ay içinne çekilmiş), eşinin kimlik fotokopisi ve evlilik cüzdanı fotokopisi (ilk üç sayfa)

 

NOT: Herhagi bir Üniversitede kaydı olan veya okuyan adaylar Yüksekokulumuza gelirken lise diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslını (e-devlet çıktısı olur) getirmeleri halinde kayıtlı veya okudukları üniversiteyle ilgili bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

 

****TAAHHÜT SENEDİNİ 18 KASIM 2019 TARİHİNDEN SONRA KAYIDA GELECEK ADAYLAR GETİRECEKTİR

TAAHHÜT SENEDİ İNDİR

 

Haber Paylaş